Dmuchawa do liści elektryczna

Dmuchawa elektryczna do liści – tanio i skutecznie

Odkurzacze i dmuchawy do liści elektryczne to świetna alternatywa dla tych, którzy mają dostępny prąd na działce. Oczywiście niezbędny tu będzie odpowiedniej długości przedłużacz do prądu. Jednak te urządzenia są o wiele tańsze od spalinowych. Mogą działać jako dmuchawa, przez co możesz wydmuchać liście i inne śmieci z miejsc nawet trudno dostępnych. Kiedy je spryzmujesz w jedno miejsce należałoby łopatą lub innym narzędziem wrzucić do kosza lub worka. Jeśli jednak chcesz by działał jako dmuchawa, wciągniesz liście do specjalnego worka przytwierdzonego do urządzenia.

Odkurzacz do liści elektryczny

Posiadanie dużego ogrodu, sadu czy działki to bardzo duża przyjemność. Jednak z drugiej strony, to również ogromny obowiązek, który wiąże się z koniecznością regularnego porządkowania terenu. Bez profesjonalnego sprzętu do odkurzania liści, jesteśmy skazani na wielogodzinne zamiatanie liści przy użyciu grabi. Na szczęście z pomocą przychodzi elektryczny odkurzacz do liści w sklepie Agrokosiarki!

Odkurzacz do liści elektryczny – jak działa?

Odkurzacze ogrodowe do liści to niewielkie urządzenia, przeważnie do powieszenia na ramieniu, za pomocą specjalnych szelek. Od korpusu dmuchawy elektrycznej odchodzi długa rura, przez którą wciągane są liście i drobne odpadki. Następnie lądują one w płóciennym worku, który zawieszony jest pod dmuchawą. Strumień powietrza jest w stanie wessać liście i odpadki nawet z trudno dostępnych zakamarków. A takich przecież w ogrodzie nie brakuje.

Jaką dmuchawę do liści wybrać?

Najbardziej wygodna w użyciu jest dmuchawa do liści elektryczna. Są to bardzo lekkie sprzęty do pielęgnacji ogrodu oraz bardzo poręczne. Są ekologiczne i cicho pracują. Pamiętajmy jednak, że podczas pracy będzie nas ograniczał kabel, który należy podpiąć do źródła zasilania. Decydując się więc na zakup tego typu dmuchawy, do ceny jego zakupu należy doliczyć przedłużacz na tyle długi, że będzie można dojść do każdego zakątka ogrodu. Z tej przyczyny elektryczne dmuchawy do liści, są kupowane przeważnie przez właścicieli niewielkich ogrodów i działek.

Wybierając dmuchawę do liści warto zwrócić również uwagę na moc silnika, ponieważ im większa moc, tym efektywniejsze porządkowanie ogrodu. Moc ssania liści jest tu kluczowa, a dmuchawa będzie mógła pracować nieprzerwanie przez długi czas. Odkurzacz o dużej mocy poradzi sobie również z mokrymi liśćmi, patykami i cięższymi odpadkami. Worek na liście powinien mieć co najmniej 40 litrów, aby można było bez problemów posprzątać jednocześnie nawet spore tereny.

Dostępne są również dmuchawy i odkurzacze akumulatorowe. Nie jesteś wówczas uwiązany na kablu, masz większą swobodę w pracy.