Kosiarki elektryczne

Kosiarki elektryczne – podłączasz do prądu i kosisz. Czy to nie proste ?

Masz piękny dom w zabudowie szeregowej. Niewielki trawnik, cicha okolica, łatwy dostęp do prądu. Zapewne stoisz przed wyborem rodzaju kosiarki. Kupić kosiarkę ręczną, kosiarkę spalinową, kosiarkę akumulatorową czy elektryczną ?

Dla małych i średnich trawników zaleca się kosiarki elektryczne. Powód ?Niewielki ciężar, wygodne obsługiwanie, cichy, nie wymagający konserwacji silnik i doskonałe cięcie trawy. To ogromne zalety eko domków i otoczenia.

Kosiarki elektryczne zwykle są wykonane z niezwykle wytrzymałego tworzywa. Zaletą jest to, że nie korodują. Nie posiadają napędu przez co są lżejsze i zwinne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ?

Jaka potrzebna Ci moc silnika? Ergonomiczna rączka ułatwia prowadzenie i rozruch. Czy potrzebna opcja mieląca trawę ? Może być z centralną regulacją wysokości cięcia.  Potrzebna szeroka kosiarka czy wąska, którą lżej będzie się manewrować wokół krzewów. Każda zwykle posiada kosz na skoszoną trawę ale jeśli go zdejmiesz będzie swobodnie sypać do tyłu. Dostępne są również kosiarki elektryczne o dużej mocy, szerokie, z obudową metalową, posiadające napęd.

Pamiętaj też, że musi Ci się podobać wizualnie. Kolor, budowa zewnętrzna. Każdy ma inny gust. Wybierz swoją kosiarkę elektryczną i miej przyjemność w pracy.