Kosiarki z funkcją mulczowania

Kosiarki mulczujące – szybka praca, lepiej odżywiony trawnik

Mulczowanie to skuteczny sposób na pielęgnację trawnika, który pozwala na sporą oszczędność czasu, gdyż nie wymaga opróżniania kosza. Proces polega na powtarzalnym podcinaniu trawy do momentu osiągnięcia odpowiedniego poziomu rozdrobnienia. Podczas pracy trawa wyrzucana jest z powrotem na trawnik, pełniąc funkcję naturalnego nawozu o odżywczych właściwościach. Chroni to przed nadmiernym wpływem promieni słonecznych i pomaga zachować intensywny, zielony kolor trawnika.

Kosiarka z funkcją mulczowania

Charakterystyczną cechą kosiarki mulczującej jest obudowa w kształcie głębokiej kopuły. Kosiarka wyposażona jest w zaprojektowane ostrze mulczujące. Dzięki temu wytwarza pęd powietrza pod pokrywą i powoduje wirowanie ściętej trawy tak długo, aż zostanie ona stosownie rozdrobniona. Dzięki temu ścinki dosłownie znikają na powierzchni trawnika, jednocześnie pełniąc funkcję ochronną i zagęstniając trawnik.

Mulczowanie oszczędza czas ponieważ nie musisz zbierać i pozbywać się ścinek. Jest również ekonomiczne, ponieważ redukuje koszty nawożenia i nawadniania trawnika. Dodatkowo pełni również funkcję chroniącą trawnik, przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Kosiarka mulczująca

Pielęgnacja trawnika to niezwykle ważny proces, niezależnie od tego, czy masz do czynienia z dużym ogrodem, czy trawą rosnącą wzdłuż chodnika przed domem. Warto zainwestować w dobrą kosiarkę mulczującą, która zapewni optymalne mielenie ściętej trawy. Dzięki temu oprzyrządowaniu kosiarka pozwala na szybkie koszenie w wyrzutem trawy w bok lub cięcie z funkcją mulczowania trawy, które optymalizuje cykl odżywiania trawnika.

Kosiarka spalinowa Stiga z funkcją mulczowania

Ścięta trawa stanowi około 2/3 wszystkich ogrodowych odpadków. Jeżeli chcemy je zutylizować możemy zgrabić je z trawnika, a następnie umieścić w zielonym worku na śmieci i pozostawić służbom komunalnym. Jednak niewielu zdaje sobie sprawę, że pokos doskonale sprawdzi się w odżywianiu trawnika, który po zimie wymaga szczególnie intensywnej pielęgnacji. W system mulczujący wyposażone zostały zarówno kosiarki, jak i traktory ogrodowe. To nowoczesne i wielofunkcyjne maszyny, zaprojektowane z myślą o przyjemnej i komfortowej pracy w ogrodzie.

Wybierz odpowiednie rozwiązanie dla swojego trawnika!

Mulczowanie ma sens kosząc niewysoką trawę. Wówczas rozdrobnione źdźbła odżywiają trawnik, dzięki temu stają się nawozem i lepiej zabezpieczają trawnik przed nadmiernym wysuszaniem w lecie. Poza tym mulczowanie zajmuje mniej czasu niż koszenie ze zbieraniem do kosza – nie trzeba się tak często lub w ogóle zatrzymywać by opróżnić kosz. Ograniczamy ilość skoszonej trawy, którą powinniśmy utylizować, co powoduje zmniejszenie kosztów.

Lepiej dbamy o ogród, chronimy środowisko, oszczędzamy czas i pieniądze.

Dostępne kosiarki ze specjalną zatyczką do opcji mielącej lub typowo mielące nie mające kosza.