Kosiarki spalinowe

Kosiarki spalinowe do trawy – większy teren, większa moc

Kosiarki spalinowe do trawy sprawdzają się wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka jakość i ergonomia koszenia. Przeznaczone na większe trawniki, gdzie problemem byłby przewód, który ogranicza kosiarki elektryczne, lub tam, gdzie potrzebna jest większa moc ze względu np. na dużą szerokość koszenia.  To maszyny lekkie, poręczne i wielozadaniowe: koszą, zbierają trawę, mulczują pokos do postaci drobnego nawozu i równomiernie rozprowadzają po powierzchni ogrodu.

Oto niektóre zalety wielu kosiarek spalinowych: napęd, przy którym czujesz się mniej zmęczony kosząc trawę. Kosiarka sama „idzie” a Ty za nią. Asymetryczny korpus ułatwiający dokaszanie krawędzi, centralna regulacja wysokości koszenia, innowacyjne korpusy pozwalające perfekcyjnie wypełniać kosz trawą, pozycja stojąca w wielu modelach ułatwiająca czyszczenie maszyny lub jej przechowywanie w garażu. Dzięki elektrycznemu rozrusznikowi INSTART przygotowanie kosiarki do pracy nie wymaga siły. Nowy, opatentowany system montażu i demontażu kosza sprawia, że czynności te można wykonywać znacznie szybciej, lżej i tylko jedną ręką.

Ekonomiczny silnik to gwarancja mniejszego zużycia paliwa, płynnej pracy w każdych warunkach oraz dłuższej żywotności. Szerokie bieżnikowane koła zapewniają przyczepność do podłoża natomiast systemy amortyzacji ułatwiają spokojniejszą pracę.

Kosiarki szwedzkiej firmy STIGA oraz niemieckiej AL-KO to jakość,  nowoczesność i funkcjonalność.