Nożyce do cięcia żywopłotu

Każdy posiadacz przydomowego ogrodu powinien zaopatrzyć się w odpowiednie nożyce do cięcia żywopłotów. Są wprost idealne do pielęgnacji pędów roślin żywopłotowych, ponieważ zapewniają fachowe, szybkie i bezbłędne cięcie. W sklepie internetowym Agrokosiarki, można znaleźć wiele rodzajów nożyc, używanych do konkretnego żywopłotu.

Nożyce do cięcia żywopłotów – czy warto?

Nożyce są jedynym słusznym narzędziem do cięcia żywopłotów. Można dzięki nim profesjonalnie pielęgnować tuje, ligustry, pęcherznice, bukszpany, cisy i wiele innych. Ważne jest, aby dobrać taki rodzaj nożyc do żywopłotów, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, a jednocześnie będzie jakościowy i dobrze zaprojektowany. Rękojeści nożyc powinny być wyścielone dobrym materiałem lub perforacją, dzięki której solidnie będziemy trzymać narzędzie w ręku.

Nożyce do cięcia żywopłotów – rodzaje

Wśród mechanicznych nożyc do cięcia żywopłotów, można wyróżnić dwa podstawowe typy: nożyce z prostym ostrzem oraz nożyce z pofałdowanym brzegiem ostrza. Pierwszy rodzaj narzędzia idealnie sprawdzi się do cięcia korekcyjnego i formującego młode pędy. Pamiętajmy, aby ostrze było zawsze dobrze naostrzone, ponieważ tępe nożyce powodują uszkodzenie pędów, co wpływa na estetykę żywopłotu. Drugi rodzaj, czyli ostrze pofałdowane, będzie idealne do pielęgnacji tui, jak również wszelakich żywopłotów z krzewów liściastych.

Nożyce do żywopłotu występują również w wersji elektrycznej, a w sklepie Agrokosiarki znajdziecie Państwo wyłącznie ostrza najwyżej jakości. Bardzo dobrze nożycami elektrycznymi tnie się żywopłoty z pięciornika i berberysu.

Nożyce do cięcia żywopłotów Fiskars

W sklepie ogrodniczym Agrokosiarki można zakupić nożyce do cięcia żywopłotów od zaufanych i doświadczonych producentów, takich jak Fiskars, czy Stiga. Naszą firmę łączy pasja do ogrodnictwa i pielęgnacji przydomowych ogrodów i działek. W naszym asortymencie znajdują się produkty najlepszej jakości, co potwierdzają zadowoleni klienci, którzy chętnie do nas wracają.