Ręczne piły do drewna

Piły ręczne – bez nich nie zetniesz konarów

Piła ręczna to niezwykle wszechstronne narzędzie, o którego zaletach wiedzieli już starożytni Grecy. W odróżnieniu od pilarki, z ręcznej piły korzysta się wyłącznie siłą własnych mięśni. Z pomocą ręcznej piły można wykonywać proste prace ogrodowe, takie jak cięcie gałęzi oraz drewna. Jeżeli jeszcze nie wyposażyłeś się w piłę do gałęzi, koniecznie skorzystaj z oferty naszego sklepu i przekonaj się, jak bardzo potrzebna była Ci piła ręczna.

Piły ręczne to bardzo przydatne do ogrodu narzędzia. Jeśli masz posadzone w ogrodzie drzewa i krzewy to za pewien czas będziesz zmuszony przycinać im gałęzie. Żeby piłowanie drewna było szybkie i efektywne potrzebne Ci będą niezawodne narzędzia. Bardzo ważne jest to by dobrać odpowiednie ostrze do wykonywanych zadań. Jeden rodzaj zębów będzie dobry do gałęzi, inny do drewnianych desek.

Piły ręczne Fiskars mają specjalnie profilowane ostrza, które pomogą Ci w szybkim i czystym cięciu, umożliwiając pracę w trudnych pozycjach. Lekka rękojeść i mechanizm blokowania ostrza zapewnią bezpieczeństwo podczas pracy.

Piła do gałęzi – zastosowanie

Nawet w niewielkim przydomowym ogrodzie w większości przypadków rosną drzewa i krzewy. Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać okresowe cięcie pielęgnacyjne, czy po prostu uciąć martwą lub złamaną gałąź, w każdym ogrodzie zawsze przyda się piła do cięcia gałęzi. Cięcie piłą ręczną ogrodową może być męczące, za to na pewno jest o wiele bardziej bezpieczne i jednocześnie nie zakłóca spokoju sąsiadów. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary i niską wagę, piła do gałęzi sprawdzi się bardzo dobrze w trudnych warunkach pracy – podczas cięcia jedną ręką, nad głową, czy w miejscach trudno dostępnych.

Piła ręczna do gałęzi – dlaczego warto?

Aby Twoje rośliny prawidłowo się rozwijały i pięknie kwitły, należy zadbać, aby o właściwą pielęgnację. Wiele gatunków roślin wymaga regularnego podcinania, czynność ta bowiem stymuluje wzrost nowych gałęzi, przez co całość prezentuje się jeszcze atrakcyjniej niż dotychczas. Błyskawiczne ich przycięcie umożliwi Ci odpowiednia piła ręczna.

Decydując się na kupno piły ręcznej należy zwrócić uwagę na grubość i twardość materiału, z którego jest wykonana. Następnie trzeba określić cel, do którego będzie używana. Wyznacznikiem będzie tu współczynnik TPI, czyli ilość zębów dobrana do rodzaju wykonywanych cięć. Im wyższy, tym większą precyzją cięcia wyróżnia się nasza ręczna piła. Do szybkiego cięcia drewna sprawdzi się narzędzie o niższym TPI, jeśli jednak zależy Ci na estetycznym cięciu, wybierz model z wysokim parametrem TPI.

Pamiętaj, bez dobrej piły ręcznej twoja praca w ogrodzie może być ciężka i zniechęcająca. Zadbaj o przyjemność i skuteczność podczas cięcia.

Piła do gałęzi ręczna w sklepie Agrokosiarki

W ofercie sklepu Agrokosiarki dostępne są przeróżne modele pił o rozmaitych parametrach, które można dopasować odpowiednio do rodzaju wykonywanej pracy i własnej wygody.