Sekatory jednoręczne

Sekatory jednoręczne – wśród wielu wybierz właściwy

Wiele prac jest do wykonania w ogrodzie ale przycinanie gałęzi i drobnych gałązek to obowiązek w pielęgnacji roślin. Może więc zastanawiasz się jaki wybrać sekator ręczny, żeby wykonać prace przy jak najmniejszym wysiłku. Na pewno chciałbyś mieć też przyjemność w tym, że wybrałeś właśnie ten, dla siebie. Nie zamienisz go na żaden inny.

Podstawową informacją jest to czy wybrać sekator nożycowy czy kowadełkowy ?  Używając sekatora nożycowego, gałąź będziesz przecinał przez dwa ostrza – jedno z góry, drugie z dołu – dzięki temu cięcie jest szybkie, precyzyjne i jej nie uszkadza. Polecany jest do cięcia świeżych gałęzi.  Natomiast pracując sekatorem kowadełkowym przytrzymujesz przez dolne kowadełko gałąź, a cięcie wykonuje górne ostrze. Sekator ten polecany jest do suchych i twardych gałęzi.

Wśród sekatorów firmy Fiskars wyróżniamy kilka linii. W sekatorach PowerGear pracę ułatwi Ci specjalny mechanizm, który trzykrotnie zwiększa siłę cięcia. Rączki wykonane są z lekkiego tworzywa FiberComp i ostrza z wysokiej jakości stali co zagwarantuje Tobie komfort pracy. Specjalna obrotowa rączka zmniejsza obciążenie Twojej dłoni i nadgarstka. Ciekawą opcją są sekatory Quantum. Posiadają wysokiej jakości aluminiowe rączki wykończone naturalnym korkiem. Sekatory profesjonalne PRO zaprojektowane są tak, by były dla Ciebie wygodne i efektywne podczas profesjonalnego, całodziennego użycia. PowerLever to sekatory wyjątkowo lekkie, specjalny mechanizm zwiększa siłę cięcia. Sekator SmartFit jest sekatorem uniwersalnym, idealnym do drobnych prac w ogrodzie. Bardzo praktycznym dla Ciebie może się stać sekator Fingerloop.  To charakterystyczny kształt dolnej rączki, który chroni dłonie podczas pracy. Natomiast sekatory SingleStep i Solid to również wspaniałe, uniwersalne narzędzia.

Wybierz więc taki sekator, który najlepiej wpisze się w Twoją dłoń.