Siekiery do rozłupywania

Siekiery rozłupujące to drwal w lesie i ogrodzie!

Siekiery rozłupujące firmy Fiskars to nowa generacja siekier niezastąpionych przy rąbaniu drewna na opał i rozłupywaniu pni. Specjalnie profilowana głowica ułatwia rozbijanie drewna już w pierwszym uderzeniu. Lekki, antypoślizgowy trzonek i idealne wyważenie siekiery gwarantują bezpieczeństwo pracy bez ryzyka wyślizgnięcia się narzędzia z dłoni.

Najważniejsze cechy siekiery rozłupującej Fiskars to:

  • Głowica siekiery ostrzona pod kątem 35 o. Specjalny wypukły profil ostrza gwarantuje wytrzymałość i łatwość rozłupywania drewna o różnych strukturach.
  • Idealne wyważenie siekiery zapewnia bezpieczeństwo pracy bez ryzyka kontroli nad narzędziem.
  • Poszerzona strefa chwytu umożliwia komfortową pracę oburącz.
  • Wyjątkowo lekki i wytrzymały trzonek z tworzywa FiberComp zwiększa komfort pracy.
  • Specjalna powłoka.
  • Trzonek mocowany metodą wtryskową bezpośrednio na głowicy.
  • Plastikowy pokrowiec na ostrze ułatwia bezpieczne przechowywanie siekiery.

Wyróżnić można kilka rodzajów siekier: przeznaczone do cięcia, do prac ciesielskich oraz do rozłupywania drewna. Dla przeciętnego użytkownika może nie być między nimi różnicy, jednak w naszym sklepie można znaleźć bogaty asortyment. W tym również – siekierę do rozłupywania drewna.

Siekiera do łupania drewna

Siekiera to jedno z najstarszych urządzeń używanych przez człowieka do dzisiaj, którego kształt w zupełności się nie zmienił. Jej budowa polega na połączeniu głowicy i trzonka. Głowica z jednej strony posiada ostrze, z drugiej obucha. Najlepsze siekiery, takie jak w naszym sklepie internetowym, są wykonane z wysokogatunkowej stali węglowej. Są bardzo odporne na różne warunki atmosferyczne i nie trzeba ich klinować. Są wytrzymałe na zginanie, a dzięki trwałemu złączeniu głowicy z trzonkiem gwarantujemy ich wieloletnią użytkowość, bez konieczności odnawiania osadzenia.

Profesjonalne siekiery rozłupujące

Jeżeli nasi klienci chcą zakupić w naszym sklepie ogrodniczym online siekierę do rozłupywania, chcemy aby wiedzieli dokładnie, jaki produkt wybrać. Staramy się dzielić naszą pasją i wiedzą do szeroko pojętego ogrodnictwa. Przy wyborze siekiery istotnymi parametrami jest masa głowicy oraz długość trzonka. Pamiętajcie, że im cięższa głowica, tym dłuższy powinien być trzonek, a ważne jest przy tym prawidłowe wyważenie narzędzia. Zdecydowanie łatwiej będzie się wtedy korzystało z siekiery. Niezależnie od tego, czy pracujesz jako drwal, czy tylko sezonowo przygotowujesz drewno na opał, kieruj się prostą zasadą, aby dostosować ciężar siekiery do własnych możliwości.

Siekiera do łupania Fiskars

Nowa generacja siekier jest wynikiem ciągłej i sumiennej pracy nad doskonaleniem naszych produktów. Pragniemy zapewnić każdemu użytkownikowi jak najbardziej wydajną, a jednocześnie ergonomiczną i bezpieczną pracę. Siekiery firmy Fiskars to narzędzia, które zostały opracowane z myślą o funkcjonalności, bowiem zawierają wszystko to, co powinna posiadać solidna siekiera do łupania.

Pamiętaj, jeśli raz popracujesz taką siekierą, nie zamienisz na inną.

Gorąco polecamy. Nadaje się na wspaniały prezent dla przyjaciela.