Środki ochrony roślin

Środki Ochrony Roślin – lekarstwem na Twoje rośliny

Jeśli masz piękny dom to najprawdopodobniej wokół są urządzone piękne tereny zielone. Mogą to być trawniki, drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne, być może jest też warzywnik. Trzeba więc liczyć się z tym, że mogą wystąpić pewne trudności. Niekiedy pojawiają się choroby grzybowe, inwazja owadów, warzywniak mogą podgryzać ślimaki a piękny trawnik mogą opanować chwasty lub mech. Jednak głowa do góry. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Przecież są dostępne środki by takie problemy wyeliminować. Należy zastosować środki kiedy pojawi się problem lub użyć je dużo wcześniej zapobiegając.

Środki ochrony roślin przydatne na twojej działce to: herbicydy (środki chwastobójcze), fungicydy (środki grzybobójcze), insektycydy (środki owadobójcze). Pamiętaj jednak by rozsądnie gospodarzyć się tymi środkami.

Nie stosuj na zapas gdy nie potrzeba. Niekiedy należy użyć np środka grzybobójczego zapobiegawczo, ale stosuj się zawsze do załączonej instrukcji. Staraj się też płukać opryskiwacz po poprzednim środku. Unikniesz wówczas wielu problemów.